Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekonstrukce domečku II

29. 11. 2009

Máme konec listopadu a ještě stále není hotové vše, co jsme chtěli. Znáte to - kdyby byly peníze, tak není problém zajistit řemeslníky kdekoli. Takhle člověk spoří korunky nebo dělá smutné oči v bance a vše jde pomalinku.

Protože se při podřezání stěn obývacího pokoje naprosto zničilo okno, bylo potřeba zajistit rychle nové. To se vzhledem k vstřícnosti a rychlosti jedné z mnoha firem zrealizovalo během pouhých dvou týdnů. Ač je nové okno plastové, už teď se ukazuje, že výborně tlumí hluk z ulice a poloha okna "mikroklima" je také naprosto nedocenitelná. Už teď vím, že budu šetřit korunky, aby se mohla vyměnit okna i v chodbě, kuchyni a ložnici, protože i přes usilovné větrání je v domku vlhku a na některých místech se tvoří plíseň.

A jak to teď vypadá? Obývací pokoj i šatna jsou hotové v tom smyslu, že jsou omítnuté, v obou místnostech jsou nové betonové podlahy, i stropy jsou spravené. Protože jsem však v těchto místnostech neměli dlouho instalované topení, vysychaly betony velmi pozvolna, či spíš vůbec. Nyní je to lepší, ale i tak to vypadá, že linoleum nebude položené dříve než v půlce prosince. I tak se moc těšíme, až to vše bude a budeme moci nastěhovat zpět stařičký nábytek, který mezitím trpí ve stodole.

Držte nám pěsti :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář